Archeologické léto v Telči

foto

Přijďte na Archeologické léto 2024
Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči se letos již druhým rokem připojuje k akci Archeologické léto. Jde o oblíbenou prázdninovou akci, kdy odborníci z Archeologických ústavů Akademie věd ČR a několika desítek dalších institucí zvou na návštěvu atraktivních archeologických lokalit a míst se zajímavou a mnohdy tajemnou historií.
Vydejte se na procházku po historickém centru Telče s archeologem Stanislavem Vohryzkem v termínech 8. července a 19. srpna 2024, vždy od 13.00 hod. Místo srazu: křižovatka ulic Palackého a Hradební. Trasa vycházky v délce max 120 min. povede k ulici Na Můstku, přes náměstí Zachariáše z Hradce, na zámek a ukončena bude archeologickou expozicí na radnici. Vstup zdarma.
„Během archeologické vycházky se přesuneme v čase do 13. století a připomeneme si počátky osídlení Telče a formování vrcholně středověkého města. V archeologické expozici na radnici si pak prohlédneme nálezy z výzkumů, které proběhly ve 20. a 21. století“, prozradil archeolog Stanislav Vohryzek.
Odkaz pro více informací o akci: https://www.arup.cas.cz/archeologickeleto-2023/
Odkaz pro více informací o vycházce v Telči a pro příp. registraci: Archeologické léto v Telči - ÚOP Telč (npu.cz)
(Počet míst je omezen, doporučujeme se včas zaregistrovat).

O přednášejícím
Mgr. et Mgr. Stanislav Vohryzek, Ph. D. vystudoval bakalářské studijní programy Klasická archeologie – Historie a Archeologie, navazující magisterský program Historie – Archeologie a doktorský program Historie – české dějiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2017 pracuje na územním odborném pracovišti NPÚ v Telči jako archeolog. Odborně se zaměřuje problematiku dějin šlechty, osídlení, kasteologii a monasterologii. Aktivně se podílí na publikační a přednáškové činnosti Národního památkového ústavu.

Konání akce
Místo
Kde

Telč