TOP tipy na víkend

Kraj pod javořicí, Muzeum Techniky Telč, tipy na víkend

Za víkend se toho dá zvládnout mnoho. My vám dáme tipy na to, co by na vašem víkendovém seznamu ale rozhodně nemělo chybět. A pak už je jen na vás, jakou kombinaci zvolíte.

První bod, který si vás jistě přitáhne, když se vydáte do Kraje pod Javořicí, je historická Telč. Auto nechte na centrálním parkovišti v ulici Slavatovská. Odtud se vydejte procházkou přes hráz Štěpnického rybníka na romantické náměstí Zachariáše z Hradce. Tam si do ruky nezapomeňte vzít kávu z některé kavárny či zmrzlinu a také vystoupat na jednu z věží.

Vybrat si můžete mezi kamennou věží sv. Ducha u Horní brány či věží sv. Jakuba nad telčským zámkem. Ten kdysi býval vodním hradem, i proto je náměstí obklopeno ze všech stran rybníky. V případě, že jste milovníky zámků, pak do svého programu zařaďte jednu z prohlídkových tras. Rozhodně to stojí zato.

Čas na oběd

Poté se vydejte pozvolna zpět přes zámecký park k centrálnímu parkovišti. Ale ještě předtím, než se vydáte z Telče dál, dejte si oběd v některé ze čtyř restaurací kolem parkoviště. Vybrat můžete z restaurace hotelu U Hraběnky, restaurace hotelu Antoň, restaurace s pivovarem v Panském dvoře nebo z restaurace Origo s vlastní pizza pecí.

Další tipy na jídlo

Koupání, rybolov i kemp

Po obědě už směřujte k Velkému pařezitému rybníku, kde se kromě koupání můžete i ubytovat v chatce či ve stanu Campu Velkopařezitý. Pokud jste přijeli karavanem či s obytným vozem, pak ani v takovém případě tam není problém zaparkovat.

Camp Velkopařezitý

Pokud jste milovníky rybolovu, můžete si zajít zachytat do Plodového rybníku Řásná. Podvečer může patřit procházce na nedalekou Míchovu skálu s jedinečným výhledem do okolí či toulání v lesích pod Javořicí – pod nejvyšším vrcholem Českomoravské vrchoviny.

Míchova skála

Kamenný hrad i kruh druidů

Druhý den odstartujte na hradě Roštejn se sedmibokou věží. Nové expozice i hradní hospůdka jistě stojí za návštěvu. Na oběd se zastavte do vyhlášeného podniku Bistrot de Papa v Horních Dubenkách nebo v blízkých Počátkách. Když už tam budete a pokud vás přitahují tajemná místa, navštivte kamenný kruh druidů u Resortu sv. Kateřiny.

Kamenný kruh druidů

Ale pozor, energie místa vás může vynést do vesmírných dimenzí. Tak se pak opět vraťte nohama na zem a přes Třešť a lahodnou kávu v tamním Gram Kafé pomalu směřujte do své domoviny. Pokud ale máte přece jenom trochu času navíc, pak před cestou jistě nepohrdnete osvěžením v přírodním biotopu Malvíny v Třešti. Poté už vám přejeme pohodovou cestu domů a brzy opět na viděnou.