Vyhlídková věž svatého Ducha

Kraj pod Javořicí, Telč, Vyhlídka z věže sv. Ducha

Nejlepší výhled na historické jádro UNESCO Telče. Věž svatého Ducha z 13. století stráží náměstí Zachariáše z Hradce a právě jeho postava bude vaším průvodcem expozicí při cestě až na samotný vrchol věže.  

Nejstarší památka v Telči

Nejstarší dochovaná stavební památka v Telči byla postavená jako strážná věž a bylo z ní dohlíženo na dění v Telči i v okolí. Věž sv. Ducha byla postavená z pečlivě opracovaných kamenných kvádrů a nese prvky románského slohu z 1. poloviny 13. století. 

Zachariáš z Hradce bude váš průvodce

Ve věži je interaktivní zábavně-naučná expozice s fakty a zajímavostmi z historie města. Vaším průvodcem bude hlas Zachariáše z Hradce, který je považován za nejvýznamnější historickou osobnost z Telče. Cestou na vyhlídku po téměř 100 schodech si vyzkoušíte interaktivní mapy a dotykové tabule, kde uvidíte, jak se město Telč měnilo v čase.

Stroj telčského času

Ve vrcholu věže najdete hodinový stroj z dávné historie a stejně tak můžete využít přístupné vyhlídkové dalekohledy. Při sestupu neopomeňte nahlédnout do evangelického kostela sv. Ducha.

Z věže rovnou na kafíčko

Pokud si budete chtít po výšlapu na věž odpočinout, můžete přímo pod ní v kavárně Bistro Café friends. Sílu vám dodá šálek kávy či sklenka dobrého vína. V letních měsících si posedíte na předzahrádce, která je součástí bistra.

Mapa

GPS
49.1830064N, 15.4545417E

Informace