Míchova skála v Kraji pod Javořicí

Kraj pod Javořicí

Zveme tě na výlet pod Javořici!

Na kolo do rozvlněné krajiny, na procházky ve starých alejích, na nevšední vyhlídky do oblak, na jedno či dvě do malých pivovarů, k relaxaci u blahodárných rašelinišť, lesních rybníků a stříbrných studánek, do komnat historických památek, ale i ke skalám, lomům a kamennému moři. Záleží na tobě, co si vybereš...

Jsme turistická oblast kolem trojúhelníku malebných měst Telč, Třešť, Počátky. Renesanční Telč je historickým šperkem pod patronací UNESCO, Třešt místem šikovných řezbářů a Počátky oblastí léčivých pramenů.

Pohádková Telč

Renesanční Telč

Renesanční město s barevnými domy s podloubím, kde si myslíte, že mu filmaři zapomněli sundat pohádkové kulisy. Telč vás svou architekturou nenápadně přenese do minulosti, svými věžemi do oblak a svým malebným okolím na místa, kam se budete chtít vracet. Takže pokud jste požitkáři a průzkumníci, pak je kraj pod Javořicí v čele s historickou Telčí tím pravým ořechovým pro vaše výlety.

Více o Telči

Synagoga v Třešti

Slunečná Třešť

V srdci Českomoravské vrchoviny leží nenápadné město Třešť. O to víc budete asi překvapeni tím, co všechno vám může nabídnout. Najdete v něm stopy Franze Kafky, betlémářskou tradici, výjimečnou synagogu nebo největší sluneční hodiny ve střední Evropě.

Více o Třešti

Počátky, město filmařů

Postřižinské Počátky

Cesty lemované alejemi starých stromů, přírodní koupaliště, ale i v lesích ukryté léčivé prameny a lázně. V samotném městečku pak historické centrum a mnoho památek. Počátky vám svým vzhledem budou dosti povědomé. Proč? Natáčel se zde film Postřižiny.

Více o Počátkách

Kde najdeš Kraj pod Javořicí

Jsme součástí Vysočiny s krajským městem Jihlava, které je městem stříbra, podzemních chodeb a věhlasné ZOO. Z dálnice D1 k nám pojedeš právě přes Jihlavu. Asi 15 km jižně od ní leží město Třešť, kde začíná Kraj pod Javořicí. Ještě o něco níže, jen o 15 minut dál, už narazíš na Telč. Západní hranici naší turistické oblasti pak hlídá městečko Počátky. 

Podívejte se na mapy.cz

Mapa kraj pod javořicí

Užij si svébytný kout Vysočiny, v jehož středu stojí jako navigační maják osobitá Javořice - nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny s pruhovaným vysílačem, který tě nepřestane střežit.

Přijeď s kýmkoliv nebo prostě sám! Jsme totiž ideální výletní místo pro rodiny s dětmi, pro partnery, kteří touží po dobrodružství, samotě a romantice v panenské přírodě, pro pasivní i aktivní sportovce, ale i pro ty, kteří chtějí najít sebe sama. Průzračné prameny, prastaré stromy a magické kameny ti dají svoji sílu.

Zažij Kraj pod Javořicí, místo, kde se budeš chtít ztratit, ale strážná Javořice ti to nedovolí...