foto
Filmový Kraj pod Javořicí

S Filmovým průvodcem po místech natáčení pohádky Jak se budí princezny

Kraj pod Javořicí je už léta oblíbenou filmařskou lokací. Vznikla zde celá řada známých filmů, seriálů a především pohádek. S pohádkovými příběhy je spojena především historická Telč, která poskytla kulisu například známé pohádka z roku 1978 Jak se budí princezny, známou českou adaptací Šípkové Růženky. Ve filmu si zahrál nejen telčský zámek, ale i zámecký park nebo nedaleký hrad Roštejn. Vyrazte se podívat, kde princové závodili na koních nebo kde celý královský dvůr upadl do hlubokého spánku!

Stáhněte si online Filmového průvodce ZDE

Stáhněte si do svého mobilu online Filmového průvodce a vyrazte do lokalit, kde se v sedmdesátých letech minulého století pohybovali známí čeští herci od Jiřího Sováka, Františka Filipovského, Jana Hrušínského až po Vladimíra Menšíka nebo Milenu Dvorskou a Jana Krause. 

Průvodce vás zavede například na Státní zámek Telč, do okolního zámeckého parku, na Hrad Roštejn a do tamní krásné obory. Navíc se dozvíte i celou řadu historek a perliček z natáčení, o které se podělila sama představitelka princezny Marie Horáková. 

Celý průvodce navíc doplňují autentické historické fotografie přímo z natáčení, jejichž autorem je Jiří Šimáček. 

Tak vzhůru do pohádky! 

caravan
trailer
tent
caravan
tent
caravan
trailer
tent