Panský dvůr: centrum volnočasových aktivit

Panský dvůr Telč, akce pro celou rodinu, zastřešené dětské hřiště

Až zavítáte do okolí Telče, naplánujte si den na Panském dvoře – místním centru volnočasových aktivit. Na kdysi zanedbané zemědělské usedlosti vyrostl zábavní park pro celou rodinu. Nechybí lezecká stěna, dětské hřiště, minipivovar, restaurace, kavárna i příjemné ubytování. To vše hned za branami historického centra UNESCO Telče.

Drytooling: zimní výstup v letních dnech

Největším lákadlem je vnitřní lanové centrum s drytoolingem a lezeckou stěnou. Při drytoolingu se využívají techniky zimního lezení po ledopádech, ovšem v netradičních letních podmínkách.

Do ruky tak dostanete cepín a na nohy stoupací železa a budete překonávat umělé nebo dřevěné překážky na sto metrech dlouhé lanové cestě. Mimo letno/zimních radovánek tu najdete i dvanáctimetrovou lezeckou stěnu a další cvičné trenažéry.

Na Panském dvoře zabavíte děti na celý den

V expozici, která přibližuje život na panství, se můžete ponořit i do historie. Dozvíte se zajímavosti z rybníkářství, lesnictví i dvorního hospodaření. Nechybí ani ukázka zemědělských strojů či koňských povozů.

A pokud vaše děti během prohlídky splní všechny úkoly, čeká je na konci odměna. Odpočinout si pak můžete při dobré kávě či u místního piva v malebné kavárně, zatímco děti se vyřádí na hřišti plném kolotočů a prolézaček.

Jedno z center kultury v Telči

V létě se v areálu Panského dvora pravidelně konají různé koncerty, výstavy, divadelní workshopy, kurzy kreslení či ochutnávky a také pivní festival. Na panském dvoře si zkrátka najdou zábavu všechny generace.

Mapa

GPS
49.1877250N, 15.4503589E