Přírodní koupaliště Malvíny

Kraj pod Javořicí, Biotop Malvíny v Třešti

Přírodní koupaliště v Třešti – klid i zábava pro děti i dospělé. Koupaliště není čištěno chlórem nebo jinými chemikáliemi, ale ani není „špinavý“ rybník se sinicemi. Malvíny se čistí přírodní rostlinnou filtrací, a tím ze sebe dělají perfektní alternativu k rybníkům a chlorovaným bazénům.

Zábava v každém věku

Koupaliště nabízí plaveckou část s hloubkou do 2,6 metrů, dále neplaveckou část s maximální hloubkou 1,2 metru a mělké brouzdaliště, hloubka do 40 cm. Kromě plavání se projedete na šestimetrové skluzavce nebo si užijete vodní chrliče či hřib.

Můžete si zahrát plážový volejbal a rodiče jistě ocení dětské hřiště. V zázemí areálu najdete toalety, sprchy a převlékací kabinky. Pro větší pohodlí si můžete zapůjčit i slunečníky a lehátka. Samozřejmostí je pak přítomnost plavčíka. Pokud vám nechlorovaná voda dělá starost, nebojte se, protože zde probíhají pravidelné kontroly kvality vody. A parkování je možné v bezprostřední blízkosti areálu koupaliště.

Letní osvěžení

Ke každému správnému koupališti patří i občerstvení. Na Malvínách si můžete dopřát osvěžující ledovou tříšť, ice coffee i točený Staropramen. Žaludek snadno zaplníte opékanou klobásou, míchaným salátem z balkánského sýra nebo jinou nabídkou dne. Jako sladkou tečku vám na koupališti rádi nabídnou palačinku nebo ledňáčka.

Kam dál

Chcete-li návštěvu koupaliště spojit i s trochou poznání, co by kamenem dohodil, navštivte Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Třešť nebo Stálou expozici betlémů. Obojí sídlí v Schumpeterově domě, jehož zahrada má zadní vchod hned naproti koupališti. Na druhé straně koupaliště, můžete nasednout na kolo a ozkoušet nově vybudovanou cyklostezku.

Mapa

GPS
49.2946664N, 15.4830808E

Informace

Adresa

ulice Na Hrázi, 589 01 Třešť

A tady už jste byli?