TOP tipy na oběd či večeři

Nejrůznější kulinářské zážitky

Na následujících řádcích vám představíme několik kulinárních podniků, kde stojí zato se zastavit a udělat si pauzu na oběd či večeři. Nejen kvůli jídlu, ale i kvůli prostředí nebo nějaké své nevšednosti.

V Telči se najezte v duchu šlechticů a venkova

U Hraběnky se přenesete do atmosféry šlechticů

V Telči se můžete najíst ve stylové restauraci hotelu U Hraběnky. Její interiér se nese v duchu
šlechtických hodovních síní období baroka, ze kterého původní dům pochází. Součástí je i otevřený krb, salonek, zahrádka ve dvoře a dětský koutek. Kuchyně je zaměřena na české kořeny, ale i oblíbená jídla světové gastronomie.

Více na: U Hraběnky

Pomalé tempo, syrový vzduch a vlastní pivo

Zastavte se v areálu Panského dvora, kde na vás čeká restaurace s rustikální kuchyní, včetně piva z vlastního pivovaru. Vaří se v ní v sezónním duchu a z farmářských surovin. Mají rádi pomalé tempo venkova a jeho syrový vzduch. To se odráží do příjemné gastronomie, kterou si můžete vychutnat uvnitř u krbu či na letní terase. V týdnu se můžete zastavit také na polední menu.

Více na: Panský dvůr

Třešť potěší jídlem v zámku i ve dvoře

Jídlo v duchu Vysočiny a výborná vína

Nově zrekonstruovaný Zámek Třešť zve na ubytování, do restaurace, ale i na piknik v zámeckém parku. Můžete začít v zámeckém lobby baru ginem s tonikem, domácí limonádou či vychlazeným pivem nebo rovnou navštívit restauraci Franze Kafky. Čeká na vás kuchyně s kořeny Vysočiny – vizí šéfkuchařky je totiž snoubit chutě lesa, řeky, brambor, jablek a medu. K jídlu si nezapomeňte dát skleničku vína, výběr je skutečně vytříbený!

Více na: Zámek Třešť

Česká kuchyně se sezónním šmrncem

Na úpatí třešťského náměstí leží Wellness hotel Harmony s restaurací. Ve dvoře tohoto hotelu se nachází příjemná zahrádka k posezení a osvěžení, ale také malé dětské hřiště. Takže pokud s sebou máte děti, jistě je tímto výběrem velmi potěšíte. Čeká na vás česká kuchyně se sezónním šmrncem.

Více na: Wellness hotel Harmony

Prvorepubliková, ájurvédská i francouzská kuchyně v okolí Počátek

Na jídla podle Rettigové

Kousek za Počátkami stojí prvorepublikový Letohrádek svatý Vojtěch. Slouží jako hotel v tematickém duchu, ale také se tam můžete zastavit pouze na jídlo. Čeká na vás kuchyně podle tradičních receptů M. D. Rettigové v nové svěží podobě či nabídka evropských kuchyní. Restaurace navíc využívá suroviny z místních zdrojů.

Více na: Letohrádek svatý Vojtěch

Kde vládne jídelníčku příroda a klid

Domácí těstoviny nebo masa z nedalekých farem s vlastními bylinkami, vegetariánské pokrmy nebo dokonce ájurvédská kuchyně? Pokud se vám líbí právě tento styl gastronomie, zamiřte do restaurace Resortu svaté Kateřiny. Původně lázeňské místo na vás dýchne klidem a nebude vás chtít pustit. Magickou atmosféru mu dodává také nedaleký kruh druidů.

Více na: Resort svaté Kateřiny

Excelentní francouzská gastronomie a vína

Milujete francouzskou kuchyni a vína? Pak vyrazte do Horních Dubenek do Bistrot de Papa –restaurace, kterou má pod svými křídly zkušený Francouz. Kromě francouzské gastronomie s otevřenou kuchyní vás oblaží i velká zahrada u rybníčku. Tam můžete v příjemném stínu a nohami zabořenými do trávy posedět se skleničkou francouzského vína či s kávou a domácím dezertem. Doporučujeme předem rezervovat.

Více na: Bistrot de Papa