TOP tipy kde sladce zahřešit

cukrárny v Kraji pod Javořicí

Nepohrdnete cheesecakem, panna cottou, tiramisu nebo si naopak užíváte klasiku v podobě větrníku s dvoubarevným krémem, nebeského věnečku, tvarohových Míša řezů, hříšného indiánka nebo nadýchané laskonky? Zde jsou tipy na místa, kde si dokonale osladit život.

V Telči si nechte čas na domácí dorty

Dorty vlastní výroby pod arkádami

V bývalé jezuitské koleji - naproti telčskému zámku - je dnes sídlo Masarykovy university. Právě proto se kavárna s cukrárnou, která je na jejím nádvoří umístěna, jmenuje Univerzitní kavárna Telč. Nevšednost jí dodává malebné prostředí arkád s výhledem na nádvoří se sochami slavného Olbrama Zoubka. Místo je vyhlášené obzvláště skvělými zákusky a dorty vlastní výroby.

Více na: Univerzitní kavárna

Na dort kdykoli během dne

Máte chuť na cheesecake či jiný dort, který vás zaujme svým osobitým vzhledem, ale hlavně skvělou chutí? A k tomu samozřejmě na baristicky dobře zvládnutou kávu? Pak zavítejte do ulice Na Parkaně - do Café Telč – do kavárny, kam můžete na sladkou i slanou snídani, ale hlavně kdykoli během dne na čerstvý dort a lahodnou kávu.

Více na: Café Telč

Bistro s designovými lustry i dezerty

Jste příznivci aktuálního trendu propojení bistra s kavárnou a cukrárnou? Tak vyzkoušejte Bistro Café Friends, kousek od náměstí Zachariáše z Hradce. Designové bistro je vlastně tak trochu výkladní skříní lustrů Brokis, které vznikají v nedaleké janštejnské sklárně. Bistro nabízí sladké i slané snídaně, včetně např. vaflí s čerstvým ovocem, kaší nebo domácích müsli, ale i atraktivní dezerty rozmanitých sezónních chutí.

Více na: Bistro Café Friends

V Třešti nevynechte sladkou pauzu v kavárně i na zámku

Skvělá káva i víkendové sugarfree dezerty

Pokud jste zrovna v Třešti a přepadne vás chuť na něco sladkého, tak Gram Kafé je místem přímo určeným pro vás. V nabídce mají velké množství různých druhů zákusků a pochutin. O víkendu dokonce i dezerty ve stylu sugarfree, čili bez cukru. Doporučujeme ochutnat např. jejich božské panna cotty!

Více na: Gram Kafé

Zámecké dobroty s odkazem na Kafku

Chcete-li se cítit jako zámečtí pánové, pak zavítejte do příjemného parku Zámku Třešť. Na letní terase zámeckého nádvoří nebo v restauraci Franze Kafky nabízí netradiční dezerty. Třeba budete mít štěstí na dort věnovaný právě tomuto spisovateli, který je s městem spojený.

Více na: Zámek Třešť

Ochutnejte sladkou rozmanitost Počátek

Andělsky lahodné zákusky i zmrzlina

Kavárna a domácí cukrárna Krámek U Andělky vás přímo na Palackého náměstí zahrne svými nadýchanými zákusky a koláči. Krámek je také držitelem několika ocenění aKlasa a jejich vyhlášené „andělky“ i ostatní sortiment prodávají dokonce na farmářských trzích v Praze. V létě si u nich můžete dát i točenou zmrzlinu.

Více na: Krámek U Andělky

Mlsání v prvorepublikovém stylu

Kousek za Počátkami stojí prvorepublikový Letohrádek svatý Vojtěch. Slouží jako hotel v tematickém duchu, ale také se tam můžete zastavit i na kávu a něco dobrého k tomu. Mají např. skvělý štrúdl a lahodnou zmrzlinu. Navíc vše podávané v prvorepublikovém nádobí.

Více na: Letohrádek svatý Vojtěch

Lázeňské dobroty uprostřed lesů

V lesích ukrytý Resort svatá Kateřina je původně lázeňským místem. Co si budeme povídat, lázně jsou spojeny i s cukrárnami a kavárnami, kde si můžete sem tam zahřešit. Zde doporučujeme vyzkoušet crème brûlée, který je doslova jedna báseň.

Více na: Resort svatá Kateřina