TOP tipy na osvěžení pro cyklisty

V Kraji pod Javořicí na kole

Na kole nesmí chybět motivační body na trase. Rozhodně mezi ně patří osvěžení v podobě alko i nealko nápojů, ale i vařených dobrot, které dodají vydanou energii. Zde jsou naše top tipy, kde zastavit, když se proháníte na kole.

Telčské okolí

Osvěžení na hasičské zbrojnici

Malá obec Řídelov je známá především zatopeným lomem, ale i nedalekým Malým pařezitým rybníkem. Ať už se vydáte vykoupat či jenom přes Řídelov pojedete, zastavte se v tamním hostinci, který je – jak už to tak na malých vískách bývá – součástí obecního úřadu a hasičské zbrojnice. Dobře vychlazené nápoje, venkovní zahrádka ani klobása na tácek vás neminou.

Občerstvení u rybníku

Pokud vaše cyklotrasa povede přes Řásnou a Velký pařezitý rybník, pak se osvěžte v Campu Velkopařezitý. Máte tam dvě možnosti – buď si dát zmrzlinu, koblížek nebo kávu přímo v kiosku U Pařízku u vjezdu do kempu nebo popojet o něco níž, kde vám v hostinci U čertů natočí pivo, limo i birela. A máte možnost si tam dát i něco k jídlu v kempovém duchu.

Více na: Camp Velkopařezitý

Oběd u golfu

Možná vám při cyklotoulkách kolem Telče padne do oka 18-ti jamkové golfové hřiště kolem Šiškova mlýna. Součástí stylově venkovsky laděného Golf Resortu Telč je i restaurace, kde můžete posedět také na venkovní terase s výhledem na hřiště a dát si k tomu kávu, vychlazené nápoje nebo něco z tamního menu.

Více na: Šiškův mlýn

Osvěžení na hradě

V případě, že máte rádi kombinaci sportu a památek, pak se vydejte na hrad Roštejn. Kromě sedmiboké věže, kaple a rozmanitých hradních expozic si můžete vydechnout v hradní krčmě na nádvoří. Kromě vychlazených nápojů a nanuků vám nabídnou i něco malého na zub.

Více na: hrad Roštejn

Samoobslužný bar Koryto

Čtyři kilometry od Telče u cyklostezky č. 5261 funguje bar, kde se musíte obsloužit sami. Ve vísce Borovná, u domu č. 15, stojí bar Koryto. Ze starého smrku, který pamatuje ještě císaře pána, si sami vylovíte, na co zrovna máte chuť. Kromě piva, birela a limonád nechybí ani vychlazené prosecco, víno nebo ledová káva. Platí se do kasičky nebo přes QR kód.

Více na: bar Koryto

Třešťské okolí

Na jídlo do Světa

Když jste na kole, hodí se restaurace se zahrádkou, u které můžete kolo postavit a navíc posedět na čerstvém vzduchu, abyste po cyklovýkonu rychleji vychladli. V takovém případě přijde vhod Restaurace Svět přímo na náměstí v Třešti. V nabídce najdete - kromě stálých jídel tradiční české kuchyně - také tankové pivo a denní menu. Díky zahrádce máte navíc parádní výhled na dominantu Třeště – jedny z největších slunečních hodin v Evropě. Jejich ručička měří 8,21 metru.

Více na: Restaurace Svět

Vesnický duch

Přitahují vás klasické vesnické hospůdky se svým osobitým geniem loci? Pak přibrzděte nedaleko Třeště – v Čenkově. V tamní Čenkovské hospůdce na návsi vás potěší příjemné posezení na zahrádce s vesnickým koloritem a velkými slunečníky. V Čenkově se nachází také lom, kde se můžete zchladit.

Více na: Čenkovská hospůdka

Další vesnickou hospůdkou nedaleko Třeště je Hostinec U Kodysů v Růžené. Malá víska se nachází přímo pod kopcem, na kterém se rozpíná tajemný hrad Roštejn. Před ostřejším výšlapem k hradu jistě přijde vhod nabrat síly právě v této stylové putyce s dobrým točeným pivem.

Více na: Hostinec U Kodysů

Počátecké okolí

Na jedno vychlazený od lokáních minipivovarů

U počáteckého autobusového nádraží najdete Bistro Akord. Nabízí piva z nedalekých menších pivovarů i rychlé studené a teplé občerstvení, ale i domácí zákusky, dobrou kávu i domácí limonády. Posedět lze venku i uvnitř.

Více na: Bistro Akord

 

Kuchyně Rubínu

Ve vsi Janštejn, nedaleko Počátek, se kromě návštěvy hradu a tamní věhlasné sklárny můžete zastavit také v hospodě Rubín, která má příjemné venkovní posezení. Adresa je Janštejn 61 a těšte se na skutečně echtovní vesnickou osvěžovnu.

Více na: Rubín

Kozlík u Štanclové

V Horních Dubenkách 9 určitě přibrzděte u rychlého vesnického Občerstvení paní Ladislavy Štanclové. Čepuje výhradně tamního Kozlíčka, který se právě v této vísce vyrábí. Můžete si dát také kozlíčkovu limonádu, zmrzlinu a jiné dobroty.

Více na: občerstvení paní Ladislavy Štanclové