TOP tipy pro kávomilce

RoPraKAF0 v Telči

Také nemůžete bez kávy existovat? Pak se vám budou hodit naše horké tipy na nejen horkou kávu, protože v létě potěší i ledová verze. Za zmínku stojí také telčská rodinná pražírna nebo kavárny v kombinaci s cukrárnou či bistrem.

V Telči přímo do pražírny

Telč má svoji pražírnu kávy – RoPraKAFE. V malém útulném prostoru, v části města nazývané Štěpnice, si můžete v této rodinné pražírně zakoupit kávu s sebou. Ať už do kelímku, tak samozřejmě i tu čerstvě namletou na hrubost, kterou potřebujete, popř. celá zrna. Každý týden se mění nabídka čerstvě pražených káv, takže můžete skrz kávu a její rozmanitou senzoriku cestovat třeba do Etiopie, Ugandy, Brazílie, Kolumbie či do Peru. Pokud si budete chtít na chvíli sednout, a budete mít zrovna štěstí - může posloužit jeden stoleček či několik míst na baru.

Více na: RoPraKAFE

Kam na skvělou kávu v Třešti?

Určitě do Gram Kafé! Od pondělí do neděle od desíti do osmi. Záchranná stanice pro všechny kávomilce, kde najdete – kromě výtečné kávy z různých koutů světa od pražírny mamacoffee – také zmrzlinu, limonády, panini, zákusky, galetty, ale i sladké palačinky. Užijete si – kromě klasických verzí káv – také například filtr na ledu bez či s příchutí. Ti, kteří mají s sebou děti, potěší dětský koutek a ti, kteří rádi sedí na čerstvém vzduchu, si mohou šálek kávy a něco dobrého k tomu vychutnat na zastřešené zahrádce ve dvoře.

Více na: Gram Kafé

Káva v Počátkách, která vrací do starých časů

Kvalitní kávu z celého světa, domácí limonády, ale také domácí dortíky a originální „andělské“ sušenky najdete na Palackého náměstí v Počátkách v kavárně a současně autorské cukrárně s názvem Krámek U Andělky. Prostor je laděný do „starých časů“ a dokonce v něm můžete nakoupit i drobné dárky pro radost. V létě samozřejmě i zmrzlinu a po celý rok i chleby na objednávku. Zkrátka rozmanitá kavárno-cukrárno-pekárno-sušenkárna.

Více na: Krámek U Andělky